Kredītlīnija – aizdevuma veids, kura ietvaros klientam tiek piešķirts kredītlimits jeb konkrēts naudas summas apmērs, ko iespējams izmantot dažādu savu personīgo vajadzību un ieceru realizēšanai. Šis aizdevums ir kā “drošības spilvens” gan rūpīgi plānotiem tēriņiem, gan arī negaidītiem izdevumiem.
Turklāt kredītlīnijas ietvaros piešķirto naudas summas apjomu ir iespējams izmantot pilnībā, daļēji vai neizmantot nemaz, ja papildu finansiālie līdzekļi konkrētajā brīdī nav nepieciešami. Kamēr kredītlīnija netiek izmantota, par to nav nekas jāmaksā. Savukārt, veicot aizdevuma atmaksu, naudas summa no jauna būs pieejama Tavā bankas kontā. Līdz ar to, piesakoties atkārtotai kredītlīnijai, nevajadzēs atkal no jauna aizpildīt pieteikumu.
Jāņem vērā, ka starp šiem abiem aizdevuma veidiem pastāv zināmas atšķirības. Piemēram, banku piešķirtais kredīts tiek paredzēts apjomīgu ilgtermiņu mērķu realizēšanai, piemēram, mājokļa vai auto iegādei, studiju maksas nosegšanai u.tml. Šajā gadījumā piešķirtā aizdevuma summu drīkst tērēt tikai tam paredzētajam mērķim. Kredīta atmaksas termiņš var būt 10 un vairāk gadi, kā arī tiek noteikta ikmēneša maksa un procentu likme.
Savukārt, ja ir radušies neparedzēti medicīniskie izdevumi vai mājoklī ir nepieciešams veikt remontdarbus, kredītlīnija būs optimālākais risinājums šādās situācijās. Pretēji banku izsniegtajam kredītam, šis aizdevuma veids vienlaikus kalpos arī kā “drošības spilvens” brīžos, kad ir radusies steidzīga vajadzība pēc papildu finansiālā atbalsta.
Patiesībā nav definēti konkrēti kritēriji, pēc kuriem noteikt, kurš no aizdevuma veidiem būtu labāks. Viss ir atkarīgs no Tavām vajadzībām, iecerēm, papildu finansiālo līdzekļu summas un arī maksātspējas, kas tiešā mērā apliecina to, vai proti uzņemties gan ilgtermiņa, gan īstermiņa kredītsaistības un laikus tās atmaksāt.
Neatkarīgi no kredīta veida, tā summas, termiņa un atmaksas nosacījumiem, lēmumam par pieteikšanos aizdevumam ir jābūt rūpīgi pārdomātam, izvērtējot gan tā atmaksas iespējas, gan arī savu finansiālo situāciju.